PARSİYEL DEPOLAMA ve TAŞIMA

Parsiyel Taşımacılıkta Depolama Hizmeti Nasıl Verilir?
Parsiyel nakliye faaliyetlerinde talep edilen ürünlerin depoya sevk edilmesi için ön rezervasyon işlemi yapılır. Rezervasyon formunda hangi  şehire ne zaman çıkacak? Yükü getiren firma bilgileri ve yetkilisinin detayları forma işlenir. Kaç palet, mal cinsi, ölçüleri, tonajı, istiflenme şekli yer alır. Bu bilgilere istinaden araç planlaması  ve depo planlaması da yapılır. Parsiyel taşımacılıkta depo konusu önemlidir. Dikkatli olunmaz ise vahim sonuçlar alınabilir. Depodaki zaman planlaması giriş – çıkış zamanına göre değişir.

 

 


Yurt içi Parsiyel Taşımacılık Nedir?
Parsiyel taşımacılık, aynı araçla, aynı güzergahtaki farklı adreslere yük taşıma işlemidir. Bu taşıma işlemlerinde, yük aracının tam dolu olarak gitmesini sağlayarak, aynı güzergahtaki adreslere mal indirme işlemidir.

Parsiyel Taşımacılık Nasıl İşlemektedir
Yurt içi Parsiyel Taşımacılık işlemlerinde, öncelikle yükler belli bir listeye tabi tutulur. Adresler tek tek belirlenir. İlk adrese bırakılacak yükler, en son yüklenir. Son adrese bırakılacak yükler, ilk olarak yüklenir. Yine yükleme işlemlerinde, eşyaların cinsleri dikkate alınarak yüklenir. Hassas ve özel eşyalar, özel olarak yüklenir. Yurt içi Parça Yük Taşımacılığı işlemlerinde başarılı olan ekiplerimiz, parsiyel taşıma işlemlerinde, numaralandırma yapmaktadır.

Parsiyel Taşımacılığın Maliyeti Düşüktür
Parsiyel eşya taşımada kullanılan araçlar son model, şoförler ise, işini meslek edinmiş tecrübeli ekiplerden oluşmaktadır. Parsiyel taşıma işlemlerinin tercih edilmesinin sebebi, özel araç kiralama külfetinden kurtulmaktır. Küçük veya büyük bir yük için, özel araç kiralamakla, gidilecek adrese yük götüren bir araçla taşımacılık yapmak, daha ekonomik olacaktır. Oldukça etkili olan parsiyel nakliye, uzun mesafe taşımacılığında en çok tercih edilen sistemdir. İstifleme işlemlerinde, yine, uzman çalışma sistemleri uygulanmaktadır. Özel paketler, özel olarak yerleştirilmektedir.

Adresleme sistemi, parsiyel taşıma işlemlerinde, oluşacak aksaklıkları engellemektedir. Bu nedenle, en iyi yöntemler kullanılmaktadır. Son model araçlar, özel süspansiyonludur ve periyodik bakımları yapılmaktadır. Araç izleme işlemleri ile, oluşacak aksaklık ve suistimaller, önceden engellenmektedir.. Nakliyat işlerinde uzman olan ekiplerimize güvenebilirsiniz.